Рейтинг користувача:  / 0
Центр туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки
Волинської обласної державної адміністрації (ЦТСЕ)
CTSE Byd

     Широкодоступний позашкільний навчально-виховний заклад, який є координатором туристсько-краєзнавчої, військово-патріотичної роботи у Волинській області, однією з провідних установ дитячо-юнацького туризму в Україні та віднесений до числа найбільших позашкільних навчальних закладів.


         Девіз діяльності закладу:  «Туризм – в кожну школу! 
                                                        Кожен учень – турист!»
 
 Stryktyra CTSE 2016 Мережа туристсько-краєзнавчої роботи 
у Волинській області:
 • 5 станцій юних туристів;
 • 12 філій ЦТСЕ;
 • 3 туристсько-краєзнавчі відділи при  центрах позашкільної освіти та будинках дитячо-юнацької творчості;
 • 27 базових загальноосвітніх шкіл І-ІІІст.;
 • 16 опорних загальноосвітніх шкіл І-ІІ ст.;
 • 2 турбази ЦТСЕ – «Юний турист», «табір «Сонячний».

Основна мета та завдання:
 • реалізація державної політики в галузі освіти засобами туристсько - краєзнавчої, спортивно - оздоровчої, екскурсійно - пізнавальної, дослідницько - пошукової та національно - патріотичної діяльності;
 • створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей у позашкільній освіті за інтересами, організація змістовного дозвілля та відпочинку;
 • формування здорового способу життя, активної громадської позиції, національної свідомості;
 • підтримка обдарованої молоді, талановитих дітей, стимулювання самовдосконалення;
 • здійснення комплексу заходів щодо підготовки туристських кадрів;
 • надання інформаційно-методичної та практичної допомоги навчальним закладам області з питань туристсько-краєзнавчої, екскурсійно-оздоровчої та військово-патріотичної роботи;
 • пропаганда туристсько-краєзнавчої роботи в області та за її межами.
     Основною формою навчально-виховної діяльності у Центрі туризму, спорту та екскурсій є заняття в гуртках, секціях, клубах. Понад півтори тисячі дітей займаються за 22 туристсько-краєзнавчими профілями: пішохідний, водний, велосипедний, лижний туризм, спортивне багатоборство, спортивне орієнтування, топографія, різноманітні туристсько-краєзнавчі, краєзнавчо-дослідницькі, спортивно-оздоровчі, військово-патріотичні та інші. Гуртки та секції працюють в дошкільних, загальноосвітніх, профтехосвітніх та вищих навчальних закладах за трьома рівнями: початковий, основний та вищий.
     Щорічно Центр туризму проводить різноманітні масові заходи для учнівської та студентської молоді, педагогів та організаторів туристсько-краєзнавчої роботи, у яких беруть участь понад 15000 учасників - це спортивно-туристські змагання, зльоти, турніри, конкурси, фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання, науково-практичні конференції, навчальні семінари, експедиції, походи, екскурсії, туристсько-оздоровчі табори.

Досягнення та нагороди (за останній період): 

      У 2009 році Центр туризму, спорту та екскурсій пройшов атестастацію, де визнано високий рівень освітньої діяльності і результативності навчально-виховного процесу та атестовано з відзнакою.
   У 2010 році Волинський центр туризму, спорту та екскурсій нагороджений дипломом та медаллю на Всеукраїнському конкурсі «Інноватика в освіті України» за презентацію проекту «Туристсько-краєзнавчий полігон у навчальному закладі».
     У 2011 році  Центр туризму, спорту та екскурсій отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України та медаль за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку, високі результати в організації змістовного дозвілля дітей.   
      Великим здобутком для роботи позашкільної установи стала передача у листопаді 2011 року табору "Сонячний". За кілька років табір відродився, наповнився новим змістом і став не лише місцем оздоровлення у літній період, а й центром масового відпочинку та активного дозвілля дітей, юнацтва, вчителів зі всієї області, України та інших країн, де вирує життя впродовж року. 
     Значну увагу Центр приділяє розвитку міжнародного співробітництва і є провідною організацією в Україні, яка проводить міжнародні змагання зі спортивного туризму серед юніорів "Волинь" за участю команд інших держав - Литви, Латвії, Білорусії, Росії.
   На міжнародних та всеукраїнських змаганнях, зльотах, конкурсах збірні команди області, гуртківці ЦТСЕ гідно захищають честь України та Волині, визнаються кращими з кращих - багаторазові Чемпіони та призери України, переможці Міжнародних змагань. Лише у 2015 році на 23 всеукраїнських та міжнародних змаганнях близько 400 туристів-спортсменів здобули високі досягнення.

Результати виступів волинських спортсменів (за 2013-2016 рр.)
 • І місце у Чемпіонаті України з лижного туризму (2013р., 2015р.);
 • І місце у ІХ Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців – активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» (2013р., 2015р.)
 • переможці та призери у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній гри «Сокіл» («Джура») (2013-2015рр.);
 • переможці та призери Чемпіонату України серед юнаків зі спортивного орієнтування (2014р., 2015р.);
 • ІІІ місце на Кубку України з пішохідного туризму (2015р.);
 • ІІІ місце на Чемпіонаті України з велосипедного туризму (2015р.);
 • ІІІ місце на Кубку України з водного туризму (2015р.);
 • 3 золоті, 5 срібних і 10 бронзових медалей на Чемпіонаті України серед вихованців позашкільних навчальних закладів зі спортивного орієнтування (2015р.);
 • 12 перемог у Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих експедиціях: "Історія міст і сіл України", "Моя Батьківщина - Україна", "Мій рідний край" (2015р.);
 • 7 перемог у Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді (2013-2014рр.);
 • І та ІІІ місця на міжнародних змаганнях зі спортивного туризму "ЄвроКарпати" (2016р.);
 • ІІ місце на Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму "Осінні старти" (2016р.);
 • ІІІ місце на Кубку Українського державного Центру туризму і краєзнавства зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді (2016р.);     
 • ІІІ місце на Чемпіонаті України з лижного туризму (2016р.).Zdobytku CTSE
      У 2015 році Центр туризму, спорту та екскурсій відзначив свій 75-річний ювілей. За значні досягнення в розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в області, вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та активного відпочинку дітей, високі результати волинських туристів не лише на теренах України, а й на міжнародній арені,  виховання та формування національно-патріотичної свідомості, здорового способу життя у дітей та молоді колектив закладу отримав заслужені визнання та подяки Міністерства освіти і науки України, Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної ради.
   Ці досягнення є результатом системної, злагодженої роботи високопрофесійного колективу та мудрої управлінської діяльності обласного Центру туризмуспорту та екскурсій. Станом на 2015 рік в Центрі туризму працює 46 педагогічних працівників, в тому числі 6 методистів вищої категорії, 8 інструкторів з туризму та керівники гуртків. Багато працівників відзначені державними та відомчими нагородами: звання "Заслужений працівник освіти України" присвоєно директору установи Толстіхіну Л.М., "Відмінник освіти України" мають Павлюк К.Я., Климук М.Г., Грабинська Л.Д., Кльоц М.М., Гнатюк В.Д. За високі особисті результати в спорті звання "Майстер спорту України зі спортивного туризму" присвоєно Толстіхіну Л.М., Кльоцу М.М., Третевичу Б.М., Оришко О.О., "Майстер спорту України зі спортивного орієнтування" - Мельнику Т.В.
     Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій має великий потенціал і не зупиняється на досягнутому, а йде в ногу з часом та запитами суспільства.
 

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < серпня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31